Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 12.10.2016 08:34 Publikacja: 12.10.2016 08:26
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
To reakcja na zmianę statusu polskich delegacji, zaproszonych na targi Euronaval 2016 w Paryżu. Delegacje te nie będą uznawane za oficjalne, co oznacza, że nie przysługuje im bezpłatne zakwaterowanie, auto służbowe oraz wyżywienie.
Francuzi poinformowali o zmianie statusu polskich delegacji na imprezie organizowanej 17-21 października w Paryżu, po tym jak rząd ogłosił, iż odstępuje od wartego 13 mld złotych kontraktu na zakup śmigłowców typu caracal. Strona polska uznała, że warunki offsetu zaproponowane przez Francuzów nie są wystarczająco atrakcyjne. Producent caracali zapowiedział już, że będzie domagał się odszkodowania od polskiego rządu.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Od 7 lipca Polska tymczasowo przywróciła kontrole na granicy z Niemcami i Litwą – decyzja ta, ogłoszona przez Do...
Zaledwie jeden przypadek przemytu migrantów na granicy z Litwą. Na zachodniej, z Niemcami – żadnego. Pierwsza no...
- Jeżeli słyszę teraz opowieści o tym, że dokonuje się zdrada, oto Judasz pod osłoną nocy idzie zdradzić pana, t...
- Premierem będzie Donald Tusk, koalicja będzie tracić i prędzej czy później ten rząd będzie mniejszościowy, bo...
Poseł Polski 2050 Tomasz Zimoch poinformował, że decyzją prezydium klubu został zawieszony na miesiąc w prawach...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas