fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Szefernaker: Kaczyński architektem sukcesu

Paweł Szefernaker
rp.pl
- Jarosław Kaczyński nie był wycofany w kampanii wyborczej. Jako szef partii decydował kto będzie kandydatem PiS na prezydenta i premiera - mówił w programi #RZECZoPOLITYCE Paweł Szefernaker

Jarosław Kaczyński został w sobotę ponownie wybrany na prezesa Prawa i Sprawiedliwości. 1008 osób głosowało za, siedem osób było przeciw. - Widać, że jednak jakaś demokracja u nas jest - podsumował Kaczyński. Na kongresie partii prezes PiS zasugerował, że to może być jego ostatnia kadencja. 

- Publicyści doradzali Prawu i Sprawiedliwości zmianę lidera, tymczasem partia wygrywa wybory, a Jarosław Kaczyński był architektem Zjednoczonej Prawicy. Nie dziwi fakt, że został prezesem partii na kolejną kadencję - powiedział sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker.

- Jarosław Kaczyński nie był wycofany w kampanii wyborczej. Strategie i pomysły były udziałem prezesa PiS. Jako szef partii decydował kto będzie kandydatem PiS na prezydenta. Bardzo celna, choć na początku wyśmiewana decyzja - mówił polityk PiS.

- Jarosław Kaczyński zdecydował również, kto będzie kandydatem na premiera i kto będzie kierował kampaniami. Wszystkie te decyzje były skuteczne - dodał Szefernaker.

Szefernaker zapowiedział, że w ciągu trzech miesięcy odbędzie się rada polityczna, na której zostanie wybrany komitet polityczny partii. 

Prawo i Sprawiedliwość stworzyło trzy filmy, w których chwali się sukces programu 500+. - Rodziny odczuwają efekty programu 500+. Rządowy program jest odczuwalny w każdej gminie. Jest to pierwszy program, który działa na tak szeroką skalę i dotyka przeciętnych obywateli. 500+ pokazuje, że rząd ujął się za podstawową komórką społeczeństwa jaką jest rodzina. Trzeba to podkreślać - tłumaczył sekretarz stanu w KPRM.

- Za czasów PO władze nie myślała o rodzinach. Rząd myślał tylko o sobie i o osobach najbogatszych. Pokazała to afera Amber Gold - dodał Szefernaker.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA