fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

MSW sprawdzi doniesienia "Rzeczpospolitej" ws. wypadku prezydenckiej limuzyny

Fotorzepa, Roman Bosiacki
Po publikacji „Rzeczpospolitej”, MSW wszczyna zewnętrzną kontrolę w Biurze Ochrony Rządu - mówi w rozmowie z Izabelą Kacprzak wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

Czy kierownictwo MSWiA miało pełne informacje na temat ustaleń zespołu Biura Ochrony Rządu, m.in. o powodach wszczęcia postępowań dyscyplinarnych wobec dwóch mechaników, którzy odpowiadali za stan samochodu prezydenta?


Wiemy tyle, ile ujawniono w raporcie podanym na konferencji szefów BOR w ubiegłym tygodniu. 

Więc tych informacji nie mieli przełożeni? Dlaczego?

Nasz zespół kontrolny w sposób szerszy zbada całość, w tym informacje podane przez „Rzeczpospolitą”. Także funkcjonujące w BOR procedury i ich stosowanie. Nie może być tak, że byłe szefostwo wydaje niezgodne z wymogami producenta instrukcje wykorzystania samochodów i użytkowania opon.

Posiadamy dokumenty z których wynika, że te instrukcje były zgodne z wymogami producenta bmw.

Sprawdzimy to.

Kontrola MSWiA wskazuje na brak zaufania wobec szefów BOR.

MSWiA prowadzi nadzór nad służbami, w tym nad Biurem Ochrony Rządu. I naszym obowiązkiem jest ten nadzór wypełniać w sposób prawdziwy a nie pozorny. Prokuratura ma swoje zadania, ale nadzór nasz musi być aktywny.

Kto będzie prowadził kontrolę?

Pracownicy dwóch departamentów MSWiA: kontroli i porządku publicznego. Oczekujemy wyników do 14 dni.

Jeśli informacje „Rzeczpospolitej” się potwierdzą, kto według pana powinien za to odpowiedzieć? I jakie powinny być to konsekwencje?

Byłaby to z mojej strony wielka nieodpowiedzialność, gdybym wydawał wyroki zanim się kontrola zakończy. Zweryfikujemy fakty, chcemy poznać całą prawdę.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA