fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Sąd: Organizacje Nawalnego muszą wstrzymać działałność

AFP
Sąd w Moskwie orzekł dziś, że wszystkie biura terenowe Aleksieja Nawalnego oraz założona przez niego Fundacja Walki z Korupcją, mają natychmiast wstrzymać działalność.

O decyzji moskiewskiego sądu poinformował w mediach społecznościowych współpracownik Nawalnego, Iwan  Żdanow.

Organizacje, w tym Fundacja Walki z Korupcją, mają wstrzymać działalność do chwili wydania decyzji, czy są one organizacjami ekstremistycznymi.

"Działalność sztabów nawalnego i Fundacji Walki z Korupcją została zawieszona. Tą decyzją oni krzyczą: boimy się waszych działań, boimy się waszych wieców, boimy się mądrego głosowania" - napisał Żdanow.

Aleksiej Nawalny odbywa wyrok 3,5 roku pobytu w kolonii karnej za rzekomą defraudację środków finansowych francuskiej firmy kosmetycznej Yves Rocher.

W ubiegłym tygodniu rosyjski opozycjonista przerwał prowadzoną niemal miesiąc głodówkę, którą podjął w sprzeciwie przed niedopuszczaniem do niego niezależnych lekarzy. Sytuacja, w jakiej znalazł się Nawalny, aresztowany natychmiast po powrocie do Rosji po leczeniu w Niemczech, stała się przyczyną nałożenia przez USA na Rosję sankcji, obejmującej m.in. wydalenie 10 rosyjskich dyplomatów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA