fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Rosja potępiła zabójstwo irańskiego naukowca

AFP
Zdaniem Rosji zabójstwo Mohsena Fakhrizadeha było prowokacyjnym działaniem, które miało doprowadzić do destabilizacji sytuacji w regionie. Zaapelowano o powstrzymanie się przed kolejnymi krokami.

W piątek w zasadzce w pobliżu Teheranu zginął Mohsen Fachrizadeh, fizyk jądrowy, który 20 lat temu pracował nad irańskim programem atomowym, potem oficjalnie zawieszonym.

W sobotę najwyższy przywódca ajatollah Ali Chamenei zapowiedział na Twitterze „definitywną karę" dla tych, którzy stoją za zabójstwem Fachrizadeha.

Irańskie media poinformowały, że Fakhrizadeh został zabity z broni wyprodukowanej w Izraelu. Irańska anglojęzyczna Press TV poinformowała, że broń znaleziona na miejscu zbrodni jest opatrzona logo i innymi specyfikacjami izraelskiego przemysłu zbrojeniowego.

W poniedziałek zabójstwo naukowca potępiła Rosja. "Wyrażamy nasze poważne zaniepokojenie prowokacyjnym charakterem tego aktu terrorystycznego, który wyraźnie ma na celu destabilizację sytuacji i budowanie potencjału konfliktu w regionie" - przekazano w oświadczeniu.

"Wzywamy wszystkie strony do powstrzymania się od podejmowania kroków, które mogłyby doprowadzić do eskalacji napięć" - zaapelowała Moskwa.

Źródło: rp.pl/Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA