fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Rosja: Parlament rozpoczyna pracę nad zakazem małżeństw par jednopłciowych

Władimir Putin
AFP
We wtorek późnym wieczorem w rosyjskim parlamencie pojawił się projekt ustawy zakazującej małżeństw par jednopłciowych. W referendum Rosjanie poparli zmianę konstytucji, która zdefiniuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.

Zmiany, za którymi opowiedział się prezydent Władimir Putin, zostały w tym miesiącu w przeważającej mierze zaakceptowane przez wyborców w ramach inicjatywy, która daje Putinowi możliwość pozostania u władzy do 2036 roku.

Putin, który zjednoczył się z Rosyjską Cerkwią Prawosławną i starał się zdystansować Rosję od liberalnych wartości, powiedział, że nie będzie legalizacji małżeństw homoseksualnych tak długo, jak długo będzie na Kremlu.

Wpisanie przepisów do konstytucji oznaczałoby, że następcy Putina mogą mieć problem z legalizacją małżeństw jednopłciowych, nawet gdyby opowiadali się za takim rozwiązaniem. 

Projekt ustawy, który ma zostać szybko zatwierdzony przez Dumę, niższą izbę parlamentu, wyraźnie zakazuje zawierania małżeństw homoseksualnych i zakazuje adopcji dzieci przez pary tej samej płci, czego w praktyce i tak nie mogą teraz robić.

Elena Mizulina, senator i jedna z autorek ustawy, powiedziała, że zakaz zawierania małżeństw i adopcji obejmie także osoby transseksualne - podaje agencja Interfax.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA