fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Nieznany raport z oceną Putina z KGB. "Stale się doskonali"

AFP
Raport z oceną Władimira Putina z czasów, gdy był on oficerem KGB, pojawił się na wystawie "Wybitne postacie historii kraju w XX i XXI wieku" zorganizowanej przez Centralne Archiwum Państwowe w Petersburgu. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że jest to spowodowane "naturalnym zainteresowaniem przeszłością" obecnego prezydenta Rosji - informuje TASS.

Raport, o którym mowa, nie był wcześniej pokazywany opinii publicznej.

W sześciostronicowym raporcie z oceną Putina można przeczytać, że "towarzysz W. W. Putin stale doskonali swoje ideologiczne i polityczne standardy. Aktywnie angażuje się w sieć partyjnej edukacji. Stale poprawia swoje umiejętności zawodowe". W raporcie można też przeczytać, że w wolnym czasie Putin uprawia sport.

Putin był funkcjonariuszem KGB przez 16 lat - od 1975 do 1991 roku. W KGB dosłużył się stopnia podpułkownika.

Wystawa poświęcona jest 90 ważnym osobom z najnowszej historii Rosji i dokumentuje ich osiągnięcia w polityce, sprawach wojskowych, nauce, kulturze i sztuce - podkreśla TASS.

Na wystawie znajdują się dokumenty związane z 75. rocznicą zakończenia II wojny światowej, 170. rocznicą urodzin Iwana Pawłowa i 155. rocznicą urodzin inżyniera Heinricha Graftio.

Na wystawie można też zobaczyć formularze i podania wypełnione przez Władimira Putina z czasów, gdy należał on do Komsomołu, a także listy, zdjęcia i dokumenty podpisane przez Michaiła Gorbaczowa czy Jurija Gagarina, pierwszego człowieka w kosmosie.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA