fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Kolejne kłopoty Ural Airlines. Awaryjne lądowanie w Soczi

Airbus, który w zeszłym tygodniu wylądował na polu kukurydzy przy lotnisku w Moskwie
AFP
Samolot Airbus A320 linii Ural Airlines awaryjnie lądował na lotnisku w Soczi z uszkodzonym mechanizmem podwozia. Nie ma doniesień o ofiarach. Ural Airlines to ta sama linia, której samolot w zeszłym tygodniu wylądował w polu kukurydzy.

Rosyjskie media podały, że samolot Ural Airlines z Tel Awiwu, na pokładzie którego znajdowało się 160 osób, wylądował w piątek w Soczi z uszkodzonym mechanizmem podwozia. Portal vesti.ru poinformował, że pechowa maszyna to Airbus A320. Lotnisko w Soczi po incydencie działa już normalnie.

Według rzecznika Ural Airlines awarii uległ mechanizm lewego podwozia.

To już drugie awaryjne lądowanie samolotu należącego do tych linii w ciągu tygodnia. W zeszły czwartek rosyjscy piloci uratowali pasażerów samolotu, który nagle stracił moc w obu silnikach po zderzeniu z ptakami - udało im się wylądować na polu kukurydzy. Samolot Airlines Airbus A321 przewoził 226 pasażerów i 7 osób załogi; leciał z moskiewskiego lotniska Żukowski do Symferopola na Krymie.

Prezydent Rosji Władimir Putin przyznał najwyższe odznaczenie państwowe - medal Bohatera Federacji Rosyjskiej - 41-letniemu pilotowi Damirowi Jusupowowi.

Źródło: rp.pl/ TOI
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA