fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Reprywatyzacja w Warszawie

Jan Śpiewak ujawnił rolę córki ministra Ćwiąkalskiego. Został pozwany

Jan Śpiewak
rp.pl
Aktywista Jan Śpiewak został pozwany przez córkę byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

Bogumiła Górnikowska uważa, że doszło do zniesławienia, gdy radny warszawskiego Śródmieścia ujawnił jej rolę przy reprywatyzacji jednej z kamienic na Ochocie.

W październiku 2017 roku stowarzyszenia "Wolne Miasto Warszawa" przedstawiło kulisy reprywatyzacji nieruchomości przy ulicy Joteyki 13. Z ustaleń członków stowarzyszenia wynika, że kuratorem 118-letniej osoby, w imieniu której przejęto pół kamienicy z lokatorami, była córka byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

Górnikowska pozwała za tę informację Jana Śpiewaka. - Tę reprywatyzację unieważnił Naczelny Sąd Administracyjny w październiku więc sprawa wydawałoby się jest jasna i pani Ćwiąkalska nie dopełniła wszystkich obowiązków, bo nie zorientowała się, że ten pan już od dawna nie żyje - mówi aktywista w rozmowie z Polskim Radiem.

O głos w tej sprawie Śpiewak poprosił kandydata Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Zdaniem radnego jest on nękany przez polityków PO i ich rodziny.

Śpiewak wysłał również apel do Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Poinformował byłego ministra sprawiedliwości, że  „nie da się zastraszyć i dalej będzie stawał po stronie najsłabszych”. 

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA