fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rankingi

Ranking firm doradztwa podatkowego 2020: Najlepsi specjaliści na rynku

Adobe Stock
O sukcesie decydują nie tylko silne zespoły, ale też indywidualne osiągnięcia doradców.

W tej części rankingu prezentujemy najlepszych doradców w dziesięciu dziedzinach prawa podatkowego. Zwycięzcy zostali wyłonieni w dwuetapowym głosowaniu. W pierwszym etapie uczestnicy rankingu zgłaszali najlepszych ich zdaniem fachowców. Mogli zgłosić osobę pracującą dla ich firmy pod warunkiem, że jednocześnie podali nazwiska dwóch osób pracujących dla konkurencji. W efekcie wyłoniliśmy 56. specjalistów, którzy uzyskali największą liczbę głosów ze strony firm biorących udział w rankingu.

W drugim etapie wyboru liderów dokonała kapituła rankingu, oceniając ich osiągnięcia z 2019 roku. Zaproszenie do kapituły przyjęli wybitni przedstawiciele świata nauki: prof. Hanna Litwińczuk (Uniwersytet Warszawski), prof. Bogumił Brzeziński (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), prof. Leonard Etel (Uniwersytet w Białymstoku), prof. Artur Nowak-Far (Szkoła Główna Handlowa) oraz reprezentant organizacji przedsiębiorców – wiceprezydent Pracodawców RP Piotr Kamiński.

W tej edycji rankingu po raz pierwszy wskazujemy najlepszego specjalistę w dziedzinie doradztwa compliance, czyli związanego z prawidłowym wypełnianiem obowiązków podatkowych. Został nim Mikołaj Woźniak (PwC). Po raz pierwszy najlepszym specjalistą w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego została Monika Dziedzic (MDDP), a w zakresie sporów podatkowych - Alicja Sarna (MDDP). Nowością jest też zwycięstwo Konrada Turzyńskiego (KNDP) w podatku PIT. Mamy też dwóch liderów w zakresie cen transferowych: Ewelinę Stamblewską -Urbaniak (Crido) i Krystynę Szydłowską (Ożóg Tomczykowski).

W gronie rekomendowanych znalazło się aż siedmiu ekspertów z Kancelarii ECDP, pięciu z Thedy & Partners i po trzy osoby z Kancelarii KNDP oraz Zimny Doradcy Podatkowi.

Dwie osoby otrzymały podwójną rekomendację: Radosław Żuk (ECDP) - w podatku od nieruchomości i podatku VAT, a Marcin Zimny (Zimny Doradcy Podatkowi) - w VAT i akcyzie.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA