fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rankingi

Ranking Kancelarii 2017: Fuzje i rozstania - komenuje Ewa Usowicz

W tegorocznym rankingu zmiana goni zmianę – dawno tyle kancelarii nie łączyło sił. Jest i trochę rozstań. Prawnicze fuzje mają taki sam cel jak w każdym innym biznesie – to przede wszystkim torowanie sobie dostępu do nowych rynków i klientów. A do tego trzeba mieć zespoły, w których są prawnicy posiadający wszelkie niezbędne kompetencje.

 

Natomiast ci, którzy z kancelarii odchodzą, szukają nisz. Zwykle są świetni w jakiejś dziedzinie i odważają się w końcu działać na własną rękę, zamiast być jednym z wielu w kancelaryjnym szeregu.

2016 rok przyniósł też nowych partnerów zarządzających. Stery w swoich firmach przekazali młodszemu pokoleniu zarządzający przez lata Andrew Kozlowski (CMS), Rudolf Ostrihansky (SKS) czy Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz (kancelaria Gessel).

Te wszystkie zmiany służą temu, by jak najlepiej obsługiwać biznes. Pomimo obaw prawników, wciąż jest dla nich na rynku sporo pracy. Zarówno przy obsłudze nowo powstających firm na Dolnym Śląsku, jak i przy wielkich transakcjach, jak sprzedaż Allegro.

Fakt, że w pierwszej połowie 2016 r. transakcyjnego szału nie było. Zmiany polityczno-gospodarcze spowodowały, że inwestorzy wstrzymali na chwilę oddech. Ale w drugiej połowie roku transakcje ruszyły i prawnicy obsługiwali wiele ciekawych przedsięwzięć. Niektóre z nich były bardzo trudne. Rzecz jednak nie w tym, by było łatwo. Prawnika najlepiej „rozpoznaje się w boju" i ciężkie transakcyjne przeprawy bywają początkiem świetnej współpracy. Ci, którzy pokażą, że radzą sobie z trudnościami, mają szansę nie tylko na niezły zarobek, ale często na zyskanie nowego klienta na lata. Również Brexit zapewni prawnikom dodatkową pracę.

Jedno jest pewne – w cenie są wciąż otwarte głowy. Wszak nie każdy jest w stanie wymyślić, jak zgodnie z prawem udzielić darowizny w... bitcoinach. Powodzenia!

Wyniki Rankingu na naszych stronach www oraz w piątkowej "Rzeczpospolitej".

***

Szanowani Państwo,

uprzejmie informujemy, że ukazał się już Ranking Kancelarii Prawnych. Pozwalamy sobie przypomnieć, że Ranking dostępny jest wyłącznie dla prenumeratorów. Aby ułatwić Państwu zakup większej liczby egzemplarzy  przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę. W celu złożenia zamówienia, prosimy o kontakt z Elżbietą Jezierską, tel. 22 463 04 54, elzbieta.jezierska@rzeczpospolita.pl

 

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA