fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Minister z Indii Maneka Gandhi: To nie Indie, a Szwecja ma problem z gwałtami

123RF
Maneka Gandhi, indyjska minister ds. kobiet i rozwoju dziecka na spotkaniu z dziennikarkami przekonywała, że Indie są jednym z czterech krajów świata z najmniejszą liczbą przypadków gwałtów w przeliczeniu na mieszkańca.

Gandhi podkreślała, że krajem, w którym jest najwięcej gwałtów w przeliczeniu na mieszkańca, jest Szwecja.

- Byłam w Szwecji dwa lata temu. Ktoś powiedział mi, że ludzie nie chcą jeździć do Indii. Miałam ze sobą dane, które mu pokazałam. Wynika z nich, że pod względem liczby gwałtów na mieszkańca jesteśmy w czwórce krajów świata z najmniejszą liczbą takich przypadków. Numer jeden w tym zestawieniu to Szwecja - mówiła minister w czasie warsztatów dla dziennikarek.

Gandhi miała też podkreślić w rozmowie ze swoim rozmówcą ze Szwecji, że w innych krajach przypadki gwałtów nie są relacjonowane tak często jak w Indiach. - My mamy zero toleracji dla gwałtu i nasze gazety opisują takie historie codziennie - podkreśliła.

"Times of India", które przytacza wypowiedź minister zwraca jednak uwagę, że w tym kraju wiele kobiet, które padnie ofiarą przemocy seksualnej, nie zgłasza sprawy organom ścigania z obawy przed stygmatyzacją.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA