fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Szwecja: Gwałty na dzieciach w Malmoe

By Ghostrider [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons
Wikimedia Commons
Policja w Malmoe powołała specjalną grupę śledczą, która ma wyjaśnić sprawę co najmniej dwóch gwałtów na dzieciach, do jakich doszło w ostatnim czasie w biały dzień w miejskich parkach.

- Traktujemy tę sprawę niezwykle poważnie - powiedział Bo Lundquist, komisarz który prowadzi śledztwo w tej sprawie.

21 października 12-letnia dziewczynka została zaatakowana w znajdującym się w centrum miasta parku Pildammspark. Dziewczynka "padła ofiarą przestępstwa o charakterze seksualnym, które będzie traktowane jak gwałt" - poinformowała policja.

Z kolei 22 lipca 14-latka została zgwałcona w biały dzień w parku znajdującym się na przedmieściach miasta. Napastnik zrzucił ją z roweru, a następnie zaciągnął w odludną część parku i zgwałcił ją.

"Aftonbladet" pisze, że oprócz tych dwóch przestępstw policja sprawdza jeszcze kilka innych podobnych przypadków podejrzewając, że za wszystkimi może stać jeden seryjny gwałciciel.

Gazeta powołuje się na źródło w policji, które podaje, że badane gwałty były "brutalne i bezlitosne", doszło do nich w biały dzień, pod gołym niebem. - Nie wiemy z czym mamy do czynienia - dodał informator policji.

Zespół zajmujący się sprawą składa się z 15 funkcjonariuszy policji. Funkcjonariusze próbują ustalić obecnie czy szukają jednego sprawcy, czy kilku sprawców działających w podobny sposób.

Na razie bardziej prawdopodobny jest ten drugi scenariusz. Komisarz Lundquist stwierdził w rozmowie z gazetą "Kvällsposten", że z analizy DNA znalezionego na ciele 12- i 14-latki wynika, iż zaatakowały je dwie różne osoby.

- W tych dwóch sprawach napastnikiem nie był ten sam mężczyzna - powiedział komisarz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA