fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Łódź: Śmiertelne pobicie dziecka. Sprawcą 24-latek

Fotorzepa, Łukasz Solski
Zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka, który doprowadził do jego śmierci, postawiła prokuratura 24-letniemu mężczyźnie. Ofiarą była 14-miesięczna córka jego konkubiny.

Prokuratura jeszcze dzisiaj skieruje wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Sprawca pobicia był partnerem matki dziewczynki od kilku miesięcy. Razem mieszkali w kamienicy przy Więckowskiego w Łodzi. Mężczyzna zajmował się dzieckiem podczas nieobecności kobiety.

Jak ustalili łódzcy śledczy, dziewczynka w niedzielę wieczorem, gdy jej matka była w pracy, znajdowała się pod opieką 24-latka.

– Gdy ok. godz. 23. Kobieta wróciła do domu dziecko już spało. A gdy obudziła się rano, stwierdziła, że stan zdrowia jej córki jest krytyczny – opowiada Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury.

Kobieta rozpoczęła reanimację dziecka, wezwała też karetkę. W ratowaniu dziecka pomagał konkubent. Dziewczynki, mimo wysiłków lekarzy, nie udało się jednak uratować.

Lekarze wezwali policję. Ta zatrzymała matkę dziecka oraz jej partnera.

Sekcja zwłok dziewczynki ujawniła rozległe obrażenia brzucha, które, jak stwierdzili biegli, są wynikiem działania osób trzecich. – Dziecko mogło być pobite – mówił nam wczoraj prok. Kopania.

Zaraz po sekcji śledczy nie zdecydowali się na stawianie zarzutów za śmierć dziecka. Zrobili to dopiero dziś.

– Zdecydował o tym zebrany materiał dowodowy, zwłaszcza ustalenia posekcyjne, uzupełniające opinie biegłych i zeznania świadków – tłumaczy prok. Kopania.

Konkubent matki usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka, który doprowadził do jego śmierci.

Mężczyzna przyznał się do winy. Złożył wyjaśnienia. Ich treści na razie śledczy nie ujawniają, jak tłumaczą, dla dobra postępowania.

Nie wiadomo więc jak często i dlaczego 24-latek bił małą dziewczynkę. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. W przeszłości był już karany.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA