fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Trzypiętrowa plantacja konopi odkryta w Coventry

fot. NCA
Zajmująca trzy piętra budynku plantacja konopi, warta ok. milion funtów (równowartość ok. 5 mln zł), została odkryta w byłym klubie nocnym w Coventry w Wielkiej Brytanii.

Funkcjonariusze Narodowej Agencji ds. Przestępczości (NCA) dokonali nalotu na nieruchomość w czwartek i znaleźli 1000 krzaków konopi. Tym samym była to jedna z największych konfiskat w historii tej służby.

Funkcjonariusze odkryli również specjalistyczny sprzęt do sadzenia, uprawy i nawadniania o wartości około 150 tys. funtów (ok. 750 tys. zł). W związku ze sprawą aresztowanych i oskarżonych o produkcję narkotyków zostało trzech mężczyzn. Dwóch z nich zostało zatrzymanych przy pomocy specjalnej jednostki policji wykorzystującej drony, gdy próbowali uciec z budynku.

fot. NCA

- To poważna konfiskata narkotyków, która będzie miała ogromny wpływ na zorganizowane grupy przestępcze, pozbawiając je towarów i zysków. Plantacja była znaczących rozmiarów i wyrafinowana, rozłożona na trzech piętrach dużego budynku. Jest to z pewnością jedna z największych plantacji, jakie kiedykolwiek odkryła NCA - powiedział cytowany przez Sky News Adam Warnock, dowódca oddziału NCA.

Zatrzymani w związku ze sprawą to 24-latek i 31-latektrafili do aresztu. Rozprawa w ich sprawie została zaplanowana na 12 listopada. Trzeci z zatrzymanych, 28-latek, jest również poszukiwany europejskim nakazem aresztowania przez niemieckie władze za inne przestępstwa. Być może zostanie poddany ekstradycji.

Źródło: rp.pl/ Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA