fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Premier Pakistanu chce kastracji gwałcicieli. Bo nie może wieszać

AFP
Premier Pakistanu Imran Khan stwierdził, że gwałciciele i pedofile powinni podlegać chemicznej kastracji - w ten sposób odpowiedział na pytanie o gwałt, który wstrząsnął w ostatnich dniach Pakistanem.

Khan w programie "Hard Talk Pakistan" poinformował, że omawiał potencjalne kary dla gwałcicieli i pedofilów z ministrami swojego rządu.

- Sądzę, że (gwałciciele) powinni być publicznie wieszani. Gwałciciele i molestujący dzieci powinni być publicznie wieszani. Nie znamy prawdziwych statystyk (dotyczących liczby gwałtów w Pakistanie - red.), ponieważ wiele nie jest zgłaszanych. Ludzie nie zgłaszają (gwałtów) ze strachu lub wstydu, kobiety się wstydzą, nikt nie chce mówić - mówił premier kraju.

Khan dodał jednocześnie, że publiczne egzekucje nie zostałyby zaakceptowane przez społeczność międzynarodową i mogłyby wpłynąć na relacje handlowe Pakistanu z UE. Dlatego, jak dodał, zasugerował, by gwałciciele i molestujący dzieci "poddawani byli chemicznej kastracji" lub fizycznej kastracji, tak by "nie mogli nic zrobić w przyszłości".

W ubiegły czwartek Pakistanem wstrząsnął gwałt, jakiego ofiarą padła obywatelka Francji po tym, jak zatrzymała się przy drodze, ponieważ w jej samochodzie zabrakło benzyny. Kobieta zadzwoniła po pomoc i czekała na policję, kiedy została napadnięta, zgwałcona przez dwóch napastników i okradziona. Do gwałtu doszło na oczach dzieci kobiety.

W związku z gwałtem aresztowano trzech mężczyzn, w tym jednego z domniemanych gwałcicieli. Drugi pozostaje na wolności.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA