fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Zaglądanie pod spódnicę będzie w Niemczech przestępstwem

Adobe Stock
W Niemczech zaglądanie pod spódnice, potajemne robienie zdjęcie i filmowanie będzie traktowane jako przestępstwo, za które przewidziana jest grzywna lub kara do dwóch lat więzienia.

Wraz z pojawieniem się aparatów w telefonach komórkowych problem ten jest coraz większy w wielu krajach. W wielu przypadkach zdjęcia lub filmy są udostępniane na stronach pornograficznych, portalach społecznościowych lub innych platformach.

Anglia i Walia zdelegalizowały możliwość robienia zdjęć z ukrycia w 2018 roku, we Francji przepisy obowiązują od 2018 roku.

- Fotografowanie kobiecej spódnicy jest bezwstydnym naruszeniem jej prywatności, które będzie karalne w przyszłości - zapowiedziała minister sprawiedliwości Christine Lambrecht.

Apele o uznanie robienia zdjęć z ukrycia zostały zainicjowane w zeszłym roku petycją dwóch kobiet, z których jedna powiedziała, że jako nastolatka została dwukrotnie wykorzystana w ten sposób.

Inspiracją dla studentki Hanny Seidel i dziennikarki Idy Sassenberg była aktywistka Gina Martin, która przewodziła podobnej kampanii w Wielkiej Brytanii.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA