fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Jest wniosek o tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku autobusu

AFP
Kierowca autobusu 186 z czwartkowego wypadku na wiadukcie przy Moście Grota-Roweckiego w Warszawie, nie miał doświadczenia w prowadzeniu autobusów – informuje prokuratura. Do sądu trafił wniosek o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Prokuratura złożyła do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa wniosek o tymczasowe aresztowanie kierowcy miejskiego autobusu, który w czwartek spadł z wiaduktu na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym pod wpływem amfetaminy.

Ponadto z danych zgromadzonych w trakcie śledztwa wynika, że kierowca od listopada 2014 r. do marca 2018 r. był 13-krotnie karany za wykroczenia w ruchu drogowym, w tym za przekroczenie prędkości, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.

Mirosława Chyr, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformowała, że sąd rozpozna wniosek jeszcze w sobotę "najprawdopodobniej w szpitalu, w którym przebywa podejrzany, z uwagi na stan zdrowia tej osoby i brak możliwości udziału w posiedzeniu przed sądem”.

W wypadku zginęła jedna osoba, cztery są ciężko ranne. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA