fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Niemcy: Odkryto sieć pedofilów. Co najmniej 30 tys. osób

Adobe Stock
Minister sprawiedliwości Nadrenii Północnej-Westfalii Peter Biesenbach poinformował, że odkryto sieć osób, która w internecie dzieliła się materiałami o charakterze pedofilskim.

Niemieckie organy ds. cyberprzestępczości odkryły sieć składającą się z co najmniej 30 tysięcy osób, które dzieliły się pornografią dziecięcą i wymieniały poradami, jak wykorzystywać nieletnich.

Peter Biesenbach poinformował, że śledczy byli zaskoczeni skalą procederu. Utworzono specjalną grupę, której zadaniem jest wykrycie wszystkich podejrzanych i postawienie ich przed sądem. Będzie musiała działać szybko, zanim rozmowy zostaną usunięte, co sprawi, że identyfikacja podejrzanych będzie prawie niemożliwa.

- Otrzymują instrukcje od innych użytkowników na temat tego, jakie środki uspokajające należy podawać dzieciom, aby je wykorzystać - mówił o członkach sieci minister. - Toczy się dyskusja na temat tego, które dzieci mogą być wykorzystywane - dodał.

Niektórzy użytkownicy przyznają, że od dawna chcieli być częścią takich sieci, ale nigdy nie odważyli się tego zrobić. Otrzymują oni zachętę od bardziej doświadczonych użytkowników.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA