fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Dostał 185 tys. dolarów na badania. Większość wydał w klubie

Bohao Zhao/CC 3.0
Były profesor Uniwersytetu Drexela wykorzystał 185 tys. dolarów w klubach ze striptizem i na zakupy w sieci. Pieniądze miały być przeznaczone na granty badawcze.

57-letni profesor Chikaodinaka D. Nwankpa został zatrzymany w poniedziałek. Postawiono mu zarzuty kradzieży, bezprawnego zabrania pieniędzy i oszustwa na kwotę 185 tys. dolarów.

Były kierownik Wydziału Elektrotechniki i Inżynierii Komputerowej Uniwersytetu Drexela wydał ponad 96 tys. dolarów w klubach ze striptizem i barach sportowych. Dodatkowo przeznaczył 89 tys. dolarów na jedzenie i zakupy w sieci.

Przeprowadzony na uczelni audyt wykazał, że profesor dokonał wielu niezatwierdzonych zakupów w latach 2010-2017. Prokuratura w Filadelfii poinformowała, że zatrzymany próbował uzyskać zwrot kosztów w postaci grantów na badania.

Profesor starał się ukryć swoje nocne wizyty w klubach ze striptizem. Z danych wynikało, że 50 proc. ze 114 transakcji dokonano w weekend. Większość pomiędzy północną a drugą w nocy.

Nwankpa zapłacił uczelni 53 tys. dolarów i złożył swoją rezygnację.

Po poniedziałkowym zatrzymaniu wyszedł na wolność po wpłaceniu 25 tys. dolarów kaucji i przekazaniu paszportu. Jego rozprawa rozpocznie się 29 stycznia.

Źródło: Washington Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA