fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Burmistrz ciągnięty po ulicach miasta. Nie spełnił obietnic

Twitter
Burmistrz Las Margaritas w Meksyku, Jorge Luis Escandon Hernandez, został przywiązany do półciężarówki i był ciągnięty po ulicach miasta za to, że nie spełnił obietnic wyborczych. Nagranie z burmistrzem ciągniętym za samochodem pojawiło się w mediach społecznościowych.

Na nagraniu z kamery monitoringu widać jak burmistrz jest ciągnięty za samochodem po ulicy po tym, jak został uprowadzony ze swojego biura.

Nagranie jest datowane na 8 października 2019 roku. Widać na nim mężczyznę w niebieskich spodniach i białej koszuli, który jest ciągnięty za samochodem po ulicy na oczach licznych gapiów.

BBC informuje, że burmistrz Jorge Luis Escandon Hernandez zapowiedział już ukaranie za porwanie i próbę zabójstwa osób odpowiedzialnych za cały incydent.W związku ze sprawą 11 osób zostało aresztowanych.

Burmistrza mieli uprowadzić rolnicy niezadowoleni z tego, że - wbrew obietnicom - nie zdołał on naprawić jednej z dróg - podaje "El Heraldo De Mexico".

Burmistrza przed poważniejszymi obrażeniami uratowali policjanci, którzy zdołali zatrzymać półciężarówkę do której polityk był przywiązany - informuje BBC.

Biuro prokuratora generalnego stanu Chiapas potwierdziło, że 11 osób aresztowano w związku z wydarzeniami w Las Margaritas.

To kolejny atak na burmistrza Escandona - podkreśla BBC. Cztery miesiące temu grupa mężczyzn miała zdemolować jego biuro pod nieobecność burmistrza.

Źródło: BBC, Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA