fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

USA: Ostrzegła szkołę przed zamachem syna. Matka usłyszała zarzuty

Steve Baker/Flickr
43-letnia Mary Jork z Indiany w grudniu zadzwoniła na policję i poinformowała o jej 14-letnim synu, który groził przeprowadzeniem zamachu w szkole. Kobieta usłyszy teraz zarzuty.

Prokuratorzy z hrabstwa Wayne chcą postawić kobiecie sześć zarzutów. Zdaniem śledczych matka 14-latka przedwcześnie zabrała swojego syna z ośrodka zdrowia psychicznego i odstawiła przepisane mu leki, ponieważ czuł się po nich dziwnie. Kobieta nie poinformowała również policji, gdy nastolatek strzelał z pistoletu w ich domu.

13 grudnia ubiegłego roku około godziny 8 rano kobieta zadzwoniła na numer alarmowy i poinformowała, że jej syn wziął jej partnera za zakładnika i groził, że przeprowadzi zamach w szkole.

Syn kobiety nie był już uczniem placówki, ale według niepotwierdzonych informacji, był tam w przeszłości zastraszany.

Nastolatek przybył do szkoły uzbrojony w karabin, pistolet, amunicje i dwa koktajle mołotowa. Gdy przybył na miejsce, byli tam policjanci.

Napastnik strzelał do funkcjonariuszy. Całe zdarzenie za pomocą kamer wideo obserwowała dyrektor szkoły Nichole Vandervort.

14-latek sześciokrotnie strzelał w stronę policjantów. Później popełnił samobójstwo. Z raportu policji wynika, że nie został postrzelony przez funkcjonariuszy.

Szef policji poinformował, że tego dnia zginęłoby więcej osób, gdyby nie zawiadomienie matki. - Robiłam wszystko, co mogłam, aby go powstrzymać - powiedziała. - Obwiniają mnie i mojego syna, ale powinni winić system szkolny i placówkę medyczną, która wydała zgodę na zabranie syna - dodała.

Z dokumentów medycznych wynika, że chłopiec słyszał głosy, które kazały mu zabić uczniów, którzy go zastraszali. 

Źródło: New York Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA