fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Była asystentka Harveya Weinsteina próbowała popełnić samobójstwo

AFP
Rowena Chiu była asystentką producenta filmowego Harvey'a Weinsteina. Kobieta dwukrotnie próbowała popełnić samobójstwo. Jej przełożony miał próbować ją zgwałcić.

Kilka godzin przed próbą napaści Weinstein miał powiedzieć swojej pracownicy, że "lubi chiński dziewczyny z powodu ich dyskrecji".

"Prawdopodobnie nigdy o mnie nie słyszałeś. Nie jestem aktorką. Nie pracuję już nawet w Hollywood. Byłam jedną z wielu zwykłych, nieznanych kobiet próbujących wykonywać swoją pracę, które były wykorzystywane przez Harvey'a" - napisała w "News York Times" Chiu.

Brytyjka powiedziała, że 21 lat temu omawiała "potencjalne produkcje filmowe i scenariusze" podczas spotkania z Weinsteinem na Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdy miało dojść do napaści.

"Po godzinach ucinania jego pochlebstw, próśb o masaże i kąpiel zostałam wepchnięta na łóżko. Założyłam dwie pary rajstop dla ochrony i próbowałam go uspokoić. Zdjęłam jedną z nich i pozwoliłam mu się masować, ale to nie zadziałało" - relacjonuje.

Chiu miała próbować powstrzymać Weinsteina. Tłumaczyła mu, że ma chłopaka. Ostatecznie producent wypuścił ją z pokoju, bo myślał, że spotkają się w podobnej sytuacji innej nocy.

Kobieta od tego czasu miała traumę. Dwukrotnie próbowała popełnić samobójstwo. Powiedziała, że żyła w "ciągłym strachu" przed "molestowaniem, kontrolą i władzą" Weinsteina.

Swoją historię opisała w książce. Obrońca Weinsteina powiedział, że wersja kobiety jest kłamstwem i odrzucił inne treści, które się w niej pojawiły. Producent i jego asystentka mieli przez sześć miesięcy romansować ze sobą, a obie strony wyraziły na to zgodę.

Weinstein rozważa podjęcie działań prawnych przeciwko Chiu za złamanie umowy o nieujawnianiu informacji.

Źródło: Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA