fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Zabił brata mieczem, wpadł po ponad dwóch latach

stock.adobe.com
Mężczyzna z listy dziesięciu najbardziej poszukiwanych osób w Australii został zatrzymany w Melbourne. Jonathan Dick jest podejrzany o brutalne zamordowanie brata.

W lutym 2017 r. David Dick zginął od ciosów mieczem, gdy wychodził z windy parkingu podziemnego Westfield Doncaster, jednej z największych galerii handlowych w Australii. Na podstawie nagrań z monitoringu policja wydała nakaz aresztowania brata ofiary, Jonathana Dicka.

Mężczyzna ukrywał się ponad dwa lata. Za informacje mogące prowadzić do aresztowania podejrzanego policja wyznaczyła nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów australijskich (ok. 265 tys. zł). 41-letni Jonathan Dick znalazł się na liście dziesięciu najbardziej poszukiwanych osób w Australii.

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek w centrum Melbourne po bójce, w której brały udział jeszcze dwie osoby. Policja nie ujawniła szczegółów zajścia. Wiadomo, że Dick odniósł obrażenia i znajduje się w szpitalu, pilnowany przez funkcjonariuszy. W pobliżu miejsca zatrzymania mężczyzny śledczy znaleźli nóż oraz ślady krwi.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA