fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Groził szefowi RE. „Zginął Adamowicz, zginie Tusk”

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Jak informuje „Dziennik Bałtycki”, anonimowy mężczyzna dwukrotnie dzwonił na numer alarmowy, aby grozić zamordowaniem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

"Zginął Adamowicz, zginie Tusk, do widzenia", "dostanie kulką w łeb" - tak, według „Dziennika Bałtyckiego” powiedział anonimowy mężczyzna, który groził zamordowaniem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Powiedział to operatorowi numeru alarmowego 112. 

Czytaj także: Hejtem w prezydenta Gdańska

Sprawą zajmuje się gdańska policja. - Policjanci z komendy miejskiej po odebranym zgłoszeniu zabezpieczyli nagranie z zarejestrowaną rozmową telefoniczną. W trakcie czynności funkcjonariusze przesłuchali pracownika Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o przyjęcie zawiadomienia oraz wniosku o ściganie od pokrzywdzonego - powiedział "Dziennikowi Bałtyckiemu" asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Jak podkreślił w rozmowie z gazetą, "policjanci z komendy miejskiej prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie kierowania gróźb karalnych".

 

 

Źródło: Dziennik Bałtycki
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA