fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Berlin: Podpalono turecki meczet. "Kurdowie grozili"

123RF
Turecki meczet w Berlinie został w niedzielę rano podpalony - pisze turecka Agencja Anatolia dodając, że wcześniej Kurdowie powiązani z Partią Unii Demokratycznej (PYD) grozili atakami przeciwko Turcji, która prowadzi przeciw Kurdom operację na terenie Syrii, w rejonie miasta Afrin.

Chodzi o meczet należący do tureckiej organizacji muzułmańskiej DITIB, który miał zostać uszkodzony w wyniku podpalenia.

- Świadkowie mówili nam, że widzieli trzy osoby, z zakrytymi twarzami, które obrzuciły meczet płonącym materiałem, a następnie uciekli - powiedział Bayram Turk, lider lokalnej wspólnoty muzułmańskiej.

Agencja Anatolia podaje, że wcześniej przedstawiciele kurdyjskiej Partii Unii Demokratycznej zapowiadali ataki przeciwko tureckim instytucjom i stowarzyszeniom w Niemczech co ma być odpowiedzią na operację "Gałązka oliwna" prowadzoną przez Turcję w Syrii.

W piątek - czytamy w depeszy Anatolii - strona internetowa powiązana z PYD wzięła na siebie odpowiedzialność za podpalenie innego meczetu w Niemczech (w Lauffen am Neckar) i umieściła w sieci nagranie przedstawiające moment ataku.

Według wyliczeń Anatolii w Niemczech mieszka ok. 14 tysięcy zwolenników byłej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) (zdelegalizowanej w Niemczech w 1993 roku w związku z oskarżeniami o terroryzm). Turcja uważa PYD za przedłużenie PKK.

Źródło: Agencja Anatolia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA