fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Nestle testuje nowe jedzenie dla zwierząt. Dodaje białko z insektów

Jedzenie dla psa
Adobe Stock
Marka Nestle Purina wprowadza na rynek linię karmy dla zwierząt domowych zawierającą w składzie białko pochodzące z owadów. Firma postanowiła przetestować bardziej przyjazne dla środowiska źródła pozyskiwania białka.

Nowa linia jedzenia dla zwierząt to odpowiedź na nowy trend. Konsumenci poszukują bardziej ekologicznej lub wolnej od alergenów diety dla swoich zwierząt. Nestle postanowiło podobnie jak mniejsze marki m.in. Yora i Green Petfood's InsectDog, także stworzyć jedzenie, które będzie nie tylko pożywne, ale także ekologiczne.

„Obserwujemy rosnący popyt na zróżnicowane źródła białka do produkcji karmy dla zwierząt domowych" - powiedział Reuterowi Bernard Meunier, szef firmy Purina w Europie.

Nowa linia produktów nosi nazwę: Purina Beyond Nature's Protein i będzie dostępna na początek w Szwajcarii o listopada 2020. W sklepach pojawią się dwie wersje karmy: zawierająca drób, bób oraz białko z larw jednego z gatunków muchówki (Hermetia illucens) oraz wersja z drobiem, wątrobą wieprzową oraz proso.

Purina
Bloomberg

Nowa karma będzie robiona w dwóch wariacjach: dla kotów i dla psów. Pojawi się w szwajcarskich sklepach sieci Coop, które już sprzedają jedzenie dla ludzi robione na bazie białka z owadów, w tym przekąski oraz burgery - informuje Reuters. Nestle ma nadzieję, że z czasem nowe karmy dla zwierząt pojawią się też winnych szwajcarskich sieciach handlowych, zanim trafią na światowy rynek.

Sprzedaż produktów dla zwierząt domowych dała Nestle w zeszłym roku 13,6 miliarda franków szwajcarskich (14,96 miliarda dolarów). Była to najszybciej rozwijająca się kategoria grupy z 10,6 proc. wzrostem organicznym w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA