fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł Obronny

Sikorsky włączony do Lockheeda

Fotorzepa, Pasterski Radek PR Pasterski Radek
Największy koncern zbrojeniowy świata Lockheed Martin zakończył proces przejmowania firmy Sikorsky Aircraft, światowego lidera w dziedzinie wojskowych i cywilnych śmigłowców.
Firma została włączona do segmentu biznesowego Lockheed Martin Mission Systems and Training (MST) i od tej chwili nosi nazwę „Sikorsky, a Lockheed Martin Company". Prezesem zarządu firmy Sikorsky, a Lockheed Martin Company mianowano Dana Schultza ( b. pilota wojskowych śmigłowców), kierującego pracami nad jej włączeniem w struktury Lockheeda, które doprowadziły do dzisiejszego zakończenia procesu przejęcia. Poprzednio Dan Schultz zajmował stanowisko wiceprezesa zarządu obszaru biznesowego Systemów Okrętowych i Lotniczych w ramach segmentu MST koncernu.
Przejęcie Sikorsky Aircraft , który w Polsce jest właścicielem fabryki lotniczej PZL Mielec , produkującej na Podkarpaciu m.in. helikoptery Black Hawk , oznacza rozszerzenie głównych kierunków działalności Lockheed Martin na kolejne obszary produkcji oraz technicznego utrzymania śmigłowców. Zdolność firmy Sikorsky do wykorzystania efektu skali, wynikającego z wielkości koncernu Lockheed Martin, ma zapewnić utrzymanie przez Sikorsky Air. pozycji lidera zaawansowanych technologii w branży helikopterowej zakomunikował nowy właściciel śmigłowcowego koncernu. Centrala Sikorsky, nadal będzie mieścić się w Stratford, w stanie Connecticut. Spółka zatrudnia prawie 15 000 pracowników w 11 krajach. Jej śmigłowce są użytkowane przez wszystkie pięć rodzajów sił zbrojnych USA, a także przez wojska i użytkowników cywilnych w 40 krajach. Koncern Lockheed Martin ( uzbroił polskie Siły Powietrzne w 48 wielozadaniowych samolotów bojowych F16), którego centrala znajduje się w Bethesda (Maryland), jest globalną firmą działającą w dziedzinie bezpieczeństwa oraz techniki lotniczej i kosmicznej, która (już z uwzględnieniem firmy Sikorsky) zatrudnia na całym świecie około 126 000 pracowników i jest przede wszystkim zaangażowana w prace badawcze, projektowe, rozwojowe, produkcję, integrację oraz utrzymanie zaawansowanych systemów obronnych, produktów i usług technicznych w dziedzinie bezpieczeństwa.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA