fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Koronawirus. Joe Biden zapowiada apel o "100 dni noszenia masek"

Joe Biden
AFP
Prezydent-elekt Joe Biden w rozmowie z CNN zapowiedział, że w pierwszym dniu po swoim zaprzysiężeniu zaapeluje do Amerykanów o 100 dni noszenia masek.

Biden zapowiedział też, że będzie chciał współpracować z Anthonym Faucim, głównym amerykańskim epidemiologiem, dyrektorem Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych. Fauci miał już rozmawiać z Bidenem i jego współpracownikami, którzy mają zająć się walką z epidemią w USA.

- Poprosiłem go, by nadal pełnił tę samą rolę, jaką pełnił za kadencji kilku poprzednich prezydentów USA i poprosiłem go, aby był moim głównym doradcą ds. medycznych oraz częścią mojego zespołu ds. walki z COVID - oświadczył Biden.

Biden zapowiedział też, że zaszczepi się przeciwko COVID-19, jeśli Fauci oświadczy, że szczepienie takie jest bezpieczne. Dodał, że chętnie zaszczepi się publicznie.

- Jest ważne, by przekazać Amerykanom, że to (szczepienie na COVID-19) jest bezpieczne, że bezpiecznie jest to zrobić - podkreślił prezydent-elekt.

Biden powiedział też, że po objęciu urzędu prezydenta wyda rozporządzenie nakazujące Amerykanom noszenie masek w budynkach administracji federalnej i w środkach transportu międzystanowego - samolotach, pociągach i autobusach.

- Poproszę społeczeństwo o 100 dni noszenia masek. Nie na zawsze, przez 100 dni - podkreślił.

Zaprzysiężenie Bidena na prezydenta odbędzie się 20 stycznia. Formalnie jego wyboru na prezydenta dokona Kolegium Elektorów, w którym Biden, w wyborach z 3 listopada, zapewnił sobie większość - 306 głosów.

Źródło: Reuters, CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA