fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Debata prezydencka w USA miałaby być "wirtualna". Trump odmawia udziału

Donald Trump i Joe Biden mieli debatować 15 października
AFP
Komisja organizująca debaty kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych ogłosiła, że druga debata między Donaldem Trumpem a Joe Bidenem zostanie przeprowadzona na odległość. Urzędujący prezydent oświadczył, że na taką debatę nie będzie tracił czasu.

Druga debata prezydencka przed listopadowymi wyborami została zaplanowana na 15 października, miała odbyć się w Miami na Florydzie. W czwartek amerykańska komisja ds. debat (CPD) ogłosiła, że w "celu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa" osób zaangażowanych w debatę odbędzie się ona "wirtualnie".

Kandydaci mieliby przebywać w różnych miejscach, a moderator byłby w Miami.

Przed tygodniem u prezydenta Donalda Trumpa stwierdzono zakażenie koronawirusem. Amerykański przywódca spędził kilka dni w szpitalu. Zapewniał, że czuje się dobrze i że jest gotów stanąć do debaty.

Niedługo po ogłoszeniu decyzji CPD Trump w rozmowie z Fox Business powiedział, że zmiana formy debaty jest nie do zaakceptowania. Ocenił, że w czasie pierwszego pojedynku wypadł lepiej niż kandydat Demokratów Joe Biden i dodał, że takiego samego wyniku spodziewał się 15 października.

- Nie wybieram się na wirtualną debatę - oświadczył prezydent USA. - Nie będę marnował czasu na wirtualną debatę - dodał.

Joe Biden mówił wcześniej, że debata powinna się odbyć tylko wówczas, gdy eksperci uznają że będzie to bezpieczne.

Źródło: rp.pl / AP, Fox News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA