fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Melania Trump wycięła ogród Jackie Kennedy

Twitter/Melania Trump
Żona amerykańskiego prezydenta Melania Trump naraziła się wielu Amerykanom. Zreorganizowała kolorowy ogród na tyłach Białego Domu, założony przez Jackie Kennedy.

Ogród Różany - bo taka nazwę nosi to miejsce, na polecenie Jackie Kennedy obsadzono kolorowymi kwiatami i drzewami owocowymi, głównie czereśniami i jabłoniami.

W ciągu ostatnich trzech tygodni zaszły w nim ogromne zmiany.

Zniknęły kolorowe kwiaty i krzewy, drzewa owocowe zostały wykopane i według komunikatu Białego Domu maja zostać przesadzone w inne miejsce.

Zamiast nich pojawiły się kwiaty pastelowe, z przewagą białych i bukszpany cięte na kształt diamentu.

W ogrodzie przybył spacerowy chodnik, pojawiły się udogodnienia dla niepełnosprawnych i urządzenia audiowizualne. Zniknęła także część wypoczynkowa, wykorzystywana czasem przez prezydentów jako miejsce nieformalnych obiadów czy spotkań. Zostanie zastąpiona przez nieujawnioną jeszcze instalację artystyczną.

Wielu Amerykanów nie może darować Pierwszej Damie tych zmian, porównując jej dzieło do cmentarza.

Sama Melania Trump jest zadowolona ze swojego projektu. "Ochrona historycznej integralności otoczenia Białego Domu to poważna odpowiedzialność. Będziemy wypełniać nasz obowiązek jako strażnicy zaufania publicznego" - napisała tuż po ogłoszeniu decyzji o modernizacji ogrodu, która zakończyła się 22 sierpnia.

Wczoraj Melania Trump dokonała oficjalnego otwarcia Ogrodu Różanego.

Dziś natomiast wygłosi w nim przemówienie podczas kongresu republikańskiego i nie będzie to jedyne zerwanie z zasadami, obowiązującymi dotąd w Białym Domu. Przepisy federalne zabraniają bowiem wykorzystywania go jako miejsce wydarzeń o charakterze wyraźnie politycznym.

Donald Trump jako pierwszy amerykański prezydent wykorzysta Biały Dom do przeprowadzenia konwencji - wygłosi przemówienie z rozległego trawnika, nazywanego South Lawn, gdzie w weekend powstała w związku z tym scena.

Źródło: cnbsnews.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA