fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Amerykanie sprawdzają w sieci co oznacza słowo "impeachment"

AFP
Po tym jak spiker Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi, poinformowała o wszczęciu formalnego śledztwa ws. Donalda Trumpa, w związku z podejrzeniem, iż chciał on uzyskać od prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego pomoc w zdobyciu materiałów obciążających Joe Bidena, liczba wyszukiwań słowa "impeachment" w internetowym słowniku Merriam-Webster wzrosła o 3600 proc. w stosunku do standardowej liczby wyszukiwań tego słowa - informuje amerykański "Newsweek".

Jak informuje wydawnictwo Merriam-Webster, po tym jak Pelosi ogłosiła wszczęcie formalnego śledztwa ws. impeachmentu Trumpa, liczba wyszukiwań znaczenia słowa "impeach" w internetowym słowniku dostępnym pod adresem www.merriam-webster.com wzrosła o 3600 procent. Słowo to jest obecnie najczęściej wyszukiwanym słowem w internetowym słowniku wydawnictwa.

"Newsweek" przypomina, że termin impeachment może nie być dobrze znane Amerykanom, ponieważ jak dotąd tylko dwóch prezydentów w historii USA zostało objętych tą procedurą - Andrew Jackson (w XIX wieku) i Bill Clinton (w 1998 roku).

Oprócz słowa "impeachment" użytkownicy internetowego słownika Merriam-Webster znacznie częściej niż normalnie wyszukiwali też znaczenie określenia "quid pro quo" (dosł. coś za coś, Trump użył tego określenia zapewniając, że nie domagał się niczego od Zełenskiego w zamian za 400 mln dolarów pomocy dla Ukrainy) oraz znaczenie słowa "Rubikon" (wielu polityków w kontekście wątpliwości wokół rozmowy Trumpa z Zełenskim mówi o "przekroczeniu Rubikonu"). 

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA