fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump: "Źli ludzie" wśród osób, które przeżyły huragan

AFP
Prezydent Donald Trump uważa, że Stany Zjednoczone będą musiały być ostrożne przy wpuszczaniu do kraju ocalałych z huraganu Dorian na Bahamach. Ostrzegł, że mogą być wśród nich "bardzo źli ludzie".

Dzień przed wypowiedzią amerykańskiego prezydenta, kilkaset osób, które przeżyły huragan, nie mogło wejścia na prom na Florydę, ponieważ nie mieli wiz.

W rozmowie z dziennikarzami Trump powiedział, że od każdego wymagana jest odpowiednia dokumentacja. Dla ubiegającego się o drugą kadencję amerykańskiego prezydenta wzmocnienie systemu imigracyjnego jest jednym z filarów kampanii.

- Nie chcę pozwolić na to, aby ludzie, którzy nie powinni być na Bahamach, przyjeżdżali do Stanów Zjednoczonych. W tym bardzo źli ludzie, członkowie gangów i handlarze narkotyków - dodał Trump.

Od czasu objęcia urzędu w 2016 roku, Trump podjął wiele wysiłków, aby powstrzymać napływ migrantów, głównie z Ameryki Środkowej.

W 2015 roku w podobnym tonie wypowiadał się na temat Meksykan. Mówił, że przynoszą "narkotyki", "przestępczość" i są "gwałcicielami".

Władze Bahamów oficjalnie informują, że w wyniku huraganu Dorian zginęło 45 osób. Bilans ofiar może być większy.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA