Reklama

Do czego prowadzą zeznania Roberta Muellera?

To było długo oczekiwane przesłuchanie. Nie przyniosło jednak rewelacji. Robert Mueller nie pomógł demokratom w podjęciu kategorycznych kroków przeciwko prezydentowi.

Aktualizacja: 29.07.2019 06:18 Publikacja: 28.07.2019 18:51

Robert Mueller

Robert Mueller

Foto: AFP

Demokraci w Kongresie oczekiwali, że podczas przesłuchania przed komisjami sprawiedliwości i wywiadu Mueller da im konkretne argumenty oraz moralne przyzwolenie na rozpoczęcie impeachmentu i usunięcie Donalda Trumpa z urzędu. Tymczasem przesłuchanie dotyczące trwającego 2,5 roku śledztwa w sprawie powiązań Trumpa z Rosją i ingerencji tego mocarstwa w wybory prezydenckie 2016 r. nie przyniosło krytykom prezydenta niezbitych argumentów przeciwko prezydentowi.

Wśród niewielu znaczących stwierdzeń wypowiedzianych przez Muellera było to, że jego raport nie zwalnia prezydenta z wysuwanych przeciwko niemu zarzutów, i dał do zrozumienia, że Trump próbował utrudniać śledztwo, co jest przekroczeniem prawa. Mueller przestrzegł też przed ingerencją Rosji w wybory w USA. „W trakcie mojej kariery zawodowej widziałem wiele zagrożeń dla naszej demokracji. Próby ingerencji w nasze wybory przez rząd rosyjski to najpoważniejsze zagrożenie, jakie widziałem" – powiedział.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1241
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1240
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1239
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1238
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1237
Reklama
Reklama