fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Kolejna Demokratka rzuca wyzwanie Trumpowi

AFP
Senator Kamala Harris z Kalifornii ogłosiła, że będzie ubiegać się o prezydenturę w 2020 roku. - Kocham mój kraj, kocham mój kraj. Nadszedł moment, kiedy czuję się odpowiedzialna za to, aby powstać i walczyć - powiedziała Harris w programie "Good Morning America".

Harris została senatorem w 2016 roku. Wcześniej przez dwie kadencje była stanowym prokuratorem generalnym.

Jeszcze dwa tygodnie temu 54-letnia Harris mówiła, że nie jest gotowa, by ogłosić decyzję w sprawie startu w wyborach. W tym czasie chęć startu w organizowanych przez Partię Demokratyczną prawyborach, które wyłonią kandydata na prezydenta, ogłosiły senator Kirsten Gillibrand, kongresmenka Tulsi Gabbard oraz były sekretarz ds. budownictwa i rozwoju Julian Castro.

Z kolei senator Elizabeth Warren poinformował ogłosiła, że tworzy komitet rozpoznawczy, w ramach przygotowań do startu w prawyborach.

W nagraniu wideo opublikowanym w poniedziałek Harris podkreśla, że najważniejsze są dla niej takie wartości jak "prawda, sprawiedliwość, uczciwość, równość, wolność i demokracja".

- Przyszłość naszego państwa spoczywa na was i milionach innych osób, które zabiorą głos w obronie amerykańskich wartości. Dlatego startuję w wyborach na prezydenta USA - zapowiedziała Harris, która startuje pod hasłem - "Kamala Harris: Dla ludzi".

Harris jest przedstawicielką mniejszości etnicznych w USA - jej matka wywodzi się z Indii, ojciec jest Jamajczykiem.

Źródło: ABC News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA