fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Osobisty prawnik nagrywał Trumpa

Michael Cohen i Donald Trump
AFP
Dwa miesiące przed wyborami w USA osobisty prawnik Donalda Trumpa, Michael Cohen, nagrał rozmowę z obecnym prezydentem na temat opłacenia milczenia byłej modelki Playboya, która twierdziła, że ma romans z Trumpem.

Jak donosi New York Times, nagranie z tą rozmową zarekwirowała FBI już w kwietniu, podczas przeszukania biura Michaela Cohena.

NYT cytuje obecnego prawnika Donalda Trumpa, Rudolpha W. Giulianiego, który w rozmowie z dziennikiem potwierdził istnienie takiego nagrania. Zauważył jednak, że choć rzeczywiście Trump omawiał z Cohenem płatność dla modelki, ale ostatecznie do wypłaty nie doszło.

Podczas dwuminutowej rozmowy z Cohenem Trump miał sugerować, że w przypadku zapłaty powinna być ona zrealizowana czekiem, a nie gotówką, by wszystko było "dokładnie udokumentowane".

Jak ocenia New York Times, fakt istnienia takiego nagrania budzi coraz większe wątpliwości co do taktyki, jaką Trump i jego prawnicy stosowali w celu utajnienia niektórych aspektów życia prywatnego i biznesowego obecnego prezydenta.

Obecnie Michael Cohen, który postrzegany jest jako osoba, która zna wiele sekretów Trumpa, ma coraz poważniej rozważać współpracę z prokuraturą, która prowadzi śledztwo w sprawie opłacania milczenia kobiet mogących skompromitować obecnego prezydenta.

Sprawa dotyczy Karen McDougal, aktorki i modelki Playboya, która twierdziła, że miała niemal roczny romans z Trumpem w 2006 roku, krótko po narodzinach jego syna Barona.  McDougal sprzedała swoją historię na wyłączność magazynowi The National Enquirer za 150 tys. dolarów.

Prezesem firmy, do której należy magazyn, jest jednak przyjaciel Trumpa, David J. Pecker, który zablokował publikację materiału. McDougal twierdzi, ze owe 150 tys. dolarów otrzymała za milczenie, a udział w tej transakcji byłego prawnika Trumpa Michaela Cohena, jest obecnie przedmiotem śledztwa FBI.

Źródło: New York Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA