fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Lekarz wystawiał lewe zwolnienia za pieniądze, usłyszał 105 zarzutów

Adobe Stock
15 lat pozbawienia wolności grozi lekarzowi medycyny pracy Rafałowi M., który wystawiał fikcyjne zaświadczenia oraz orzeczenia lekarskie w zamian za korzyści majątkowe. Prokuratura postawiła mu 105 zarzutów.

48-letni lekarz  z Warszawy wystawiał zaświadczenia o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby osobom, które faktycznie chore nie były. W niektórych przypadkach dr M. wypisywał zwolnienia bez przeprowadzenia odpowiedniego badania. Jest on także podejrzany o wydawanie orzeczeń o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia pracy na danych stanowiskach czy kierowania określonymi pojazdami, także bez przeprowadzania badań, a czasem nawet bez kontaktu z osobami, którym wystawiał orzeczenia. Część zaświadczeń była antydatowana.

W zamian za wystawienie zwolnienia  lub orzeczenia lekarskiego  podejrzany przyjmował pieniądze - od 50  do 200 złotych.

Rafał M. został zatrzymany. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Obecnie pozostaje pod dozorem policyjnym i ma zakaz opuszczania kraju. Wpłacił też 25 tys. zł poręczenia majątkowego.

Kara łączna, jaka grozi podejrzanemu, to 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA