fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wyrok w sprawie spożywania alkoholu w miejscu publicznym

AdobeStock
Gminy od ubiegłego roku mogą łagodzić zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Jedną z takich spraw musiał się zająć niedawno sąd.

Na odstępstwa od zakazu spożywania alkoholu w określonych miejscach zdecydowało się już wiele rad gmin w całej Polsce, część po przeprowadzeniu konsultacji społecznych. Wprowadzone odstępstwa, np. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Głuchołazach, Kartuzach i w wielu innych miejscowościach, dotyczą wyłącznie spożywania alkoholu niskoprocentowego, głównie piwa, na nadrzecznych bulwarach, w miejscach publicznej rekreacji, różnych imprez i festynów.

Wśród miejscowości, w których uchwalono takie odstępstwo, znalazł się Szczecin. Po burzliwej dyskusji na sesji 22 maja 2018 r. radni rady miasta zdecydowali, że można pić napoje alkoholowe o mocy do 12 proc. na nadodrzańskim Bulwarze Gdyńskim, od mostu Długiego do Trasy Zamkowej. W załączniku graficznym określono przebieg granic tego obszaru, oznaczonego następnie tablicami informacyjnymi. Wcześniej projekt uchwały oceniły dwie komisje, zasięgnięto też opinii komendanta Państwowej Straży Pożarnej i komendanta miejskiego...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA