fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

RPO bada zgony w więzieniach Dawida Kosteckiego i Brunona Kwietnia

Fotorzepa, Krzysztof Lokaj
Rzecznik Praw Obywatelskich bada zgony Dawida Kosteckiego i Brunona Kwietnia, do których doszło w polskich więzieniach w początkach sierpnia.

W związku z informacjami o samobójczej śmierci Dawida Kosteckiego w Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka, Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu do badania to zdarzenie. Na miejscu przez dwa dni przedstawiciele Rzecznika przeprowadzili czynności wyjaśniające. Wystąpiono też do prokuratury o dokumenty sekcji zwłok, a do Dyrektora Okręgowego SW w Warszawie - o sprawozdanie z czynności wyjaśniających.

Całość zgromadzonej dokumentacji (w tym notatki z rozmów z funkcjonariuszami SW, jak i osobami pozbawionymi wolności i nagranie monitoringu korytarzu oddziału, w którym zmarły był osadzony), jest szczegółowo analizowana. Eksperci RPO zapoznają się także z kolejnymi informacjami, jakie ukazują się w prasie.

Czytaj także:

Rzecznik podjął także z urzędu sprawę zgonu Brunona Kwietnia 6 sierpnia 2019 r. w Zakładzie Karnym we Wrocławiu. Została ona zbadana na miejscu w jednostce penitencjarnej. W tym przypadku także trwa analiza.

Źródło: RPO
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA