fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Apel prawników kard. Gulbinowicza do mediów

kard. Henryka Gulbinowicz
Fotorzepa, Piotr Nowak
Prawnicy kard. Henryka Gulbinowicza wezwali media do zaprzestania publikowania i rozpowszechniania niepotwierdzonych informacji na temat rzekomego molestowania. Adwokaci zagrozili, że w przypadku kolejnych publikacji, sprawy będę kierowane na drogę sądową - informuje onet.pl

Specjalne oświadczenie adwokaci kardynała Henryka Gulbinowicza wydali przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu, bo to właśnie tu w środę trafił duchowny, gdy jego stan zdrowia uległ pogorszeniu.

– Wzywamy do zaprzestania publikowania i rozpowszechniania nieprawdziwych i niepotwierdzonych informacji, naruszających dobre imię jego eminencji księdza kardynała Henryka Gulbinowicza – mówił Mateusz Chlebowski, mecenas reprezentujący kard. Henryka Gulbinowicza.

– Prowadzimy analizy prawne treści zawartych w materiałach prasowych, które do tej pory zostały opublikowane. Te analizy mają na celu podjecie decyzji, co do dalszych działań. Zignorowanie wezwania spotka się z reakcją, wysuwaniem stosownych roszczeń na drodze sądowej – dodał.

Czytaj więcej na onet.pl

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA