fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Senator PiS: Skrót myślowy Suskiego duży, nie umiem wyjaśnić

Jan Maria Jackowski
tv.rp.pl
Ten projekt pojawił się nagle, ja jako wiceprzewodniczący komisji senackiej kultury i środków przekazu dowiedziałem się o nim z mediów - mówił w TVN24 senator klubu PiS, Jan Maria Jackowski.

- Nie sądzę, aby ten projekt był jakoś konsultowany - dodał Jackowski.

- Jest to projekt niezwykle konfliktogenny, który w tej formie nie ma szans na uchwalenie w Sejmie i projekt, który niepotrzebnie powoduje wzrost w konfrontacji politycznej - mówił senator.

Na pytanie o to komu taki projekt jest potrzebny Jackowski odparł "tego nie wiem".

- Dyskusja na temat kapitału zagranicznego w polskich mediach powinna się odbyć, ale w dialogu, z udziałem ekspertów, zainteresowanych środowisk - mówił Jackowski.

- Do rozwiązań w innych krajach (w tym zakresie - red.) dochodzono latami, a nie gwałtownie - dodał.

- Próbuje się zmienić nagle reguły gry na rynku, a rynek medialny jest rynkiem wrażliwym - podkreślił Jackowski.

- Zobaczymy co będzie dalej z tym projektem - kontynuował senator. - Jeśli jest skierowany do pierwszego czytania, to będziemy świadkami bardzo widowiskowego sporu, który będzie się toczył w Sejmie - dodał.

- Marek Suski użył skrótu myślowego tak dużego, że nie potrafię go wyjaśnić - mówił z uśmiechem Jackowski pytany o słowa Suskiego, który stwierdził, że nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji ma związek z włamaniami na skrzynkę pocztową szefa KPRM Michała Dworczyka.

W środę wieczorem grupa posłów PiS nieoczekiwanie złożyła projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Nowelizacja dotyczy przepisu dotyczącego nadawania koncesji nadawcom radiowo-telewizyjnym należącym do kapitału zagranicznego.

Zmiany obejmują art. 35. Obecnie przepisy mówią, że koncesja może być udzielona podmiotowi zagranicznemu, którego siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Nowelizacja stanowi, że "Koncesja może być również udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że osoba taka nie jest zależna (...) od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

Przepisy w takim kształcie mogą być podstawą do odmówienia odnowienia koncesji TVN, której większościowym udziałowcem są Amerykanie.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA