fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Suski: Opozycja nie szła uczciwie. Wszyscy się połączyli

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Brak większości w Senacie, to wynik tego, że cała opozycja nie szła uczciwie, każdy ze swojej partii, tylko wszyscy się połączyli - ocenił szef gabinetu premiera Marek Suski.

Suski mówił w programie "Graffiti", jak wyobraża sobie funkcjonowanie podzielonego Senatu.

Kto zasiądzie w nowym Sejmie

Oto senatorowie X kadencji

Suski stwierdził, że jak dotąd rządził się nieco innymi prawami niż Sejm, że było w nim więcej refleksji i powagi. Nie wykluczył jednak, że właśnie do Senatu, podzielonego "niemal po połowie", przeniesie się spór polityczny.

Według Suskiego wynik wyborów do Senatu był "uczciwy w ramach systemu", ale niesprawiedliwy w ramach partyjnego podziału.

- Brak większości w Senacie, to wynik tego, że cała opozycja nie szła uczciwie, każdy ze swojej partii, tylko wszyscy się połączyli  - stwierdził.

Suski zamierza namawiać na głosowanie na Stanisława Karczewskiego na stanowisko marszałka Senatu. Ewentualna kandydaturę Krzysztofa Brejzy na fotel marszałka Suski uznał za "prowokacyjną kandydaturę osoby kontrowersyjnej delikatnie mówiąc".

Za równie prowokacyjna uznał obecność w Sejmie Klaudii Jachiry, ktora zdobyła mandat z listy KO. Ocenił, że jest to osoba "obsceniczna" i jeśli będzie robić "takie rzeczy jak w kampanii, to będziemy mieli ośmieszanie parlamentu".

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA