fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Krystyna Pawłowicz: Komisji Weneckiej już dziękujemy, niech współpracuje z "Gazetą Wyborczą"

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Komisja Wenecka, po kompromitującym ją przecieku pokazującym jej polityczną stronniczość, nie ma już moralnego prawa przesyłać Polsce jakichkolwiek raportów, ocen czy uwag" - przekonuje na Facebooku posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Zdaniem Pawłowicz każdy raport, jaki Polska otrzyma teraz od Komisji Weneckiej będzie "niewiarygodny". To reakcja posłanki na opublikowanie przez "Gazetę Wyborczą" wstępnego projektu raportu Komisji Weneckiej ws. konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. Z raportu wynika, że Komisja Wenecka bardzo krytycznie ocenia działania PiS i prezydenta Andrzeja Dudy w tej sprawie.

 

"Komisja niech dalej współpracuje - teraz już jawnie, bez skrywania - z Wyborczą. Polski proszę już do tego nie mieszać. Za współpracę Komisji Weneckiej już dziękujemy" - pisze posłanka PiS.

2 marca minister MSZ, który wcześniej zaprosił Komisję Wenecką do Polski, zaapelował, by przesunąć publikację raportu ws. Polski z 12 marca na czerwiec - m.in. w związku z przeciekiem wstępnego raportu do mediów. Wielu polityków PiS, a także prezydent Andrzej Duda wyrażali oburzenie w związku z ujawnieniem przez "Gazetę Wyborczą" wstępnego raportu Komisji Weneckiej.

Komisja Wenecka jest organem doradczym Rady Europy. Jej opinie będą istotne dla Komisji Europejskiej, która wszczęła procedurę sprawdzania praworządności w Polsce. Znaczenie oceny Komisji Weneckiej podkreślają też Stany Zjednoczone.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA