fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca, emerytury, renty

Czy obiekty mogą odmówić przyjęcia płatności bonem turystycznym

AdobeStock
Bon turystyczny można aktywować od 1 sierpnia. Jednak nadal wiele osób ma wątpliwości dotyczące jego wykorzystania.

Jak informuje Onet, pojawiają się głosy, że część przedsiębiorców, którzy zgłosili się do programu, nie chce przyjmować płatności bonem turystycznym. Jak informuje Polska Organizacja Turystyczna, nie mają takiego obowiązku.

POT informuje, że przedsiębiorcy, którzy przystąpili do projektu nie mają obowiązku przyjmowania płatności bonem turystycznym.

Jednak jeśli przedsiębiorca odstąpi od uczestnictwa w programie, to jest zobowiązany do realizacji wcześniej opłaconych bonem turystycznym usług.

Nieprawidłowości dotyczące m.in. sprzedaży bonów turystycznych czy przyjmowania płatności za innego rodzaju usługi, niż te przewidziane ustawowo, można zgłaszać na dedykowany adres e-mail.

Od początku sierpnia Polacy mogą korzystać z bonów turystycznych. Do ich otrzymania uprawione są osoby, które mają co najmniej jedno dziecko i pobierają świadczenie 500 plus. Wartość bonu turystycznego to również 500 zł lub - w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności - 1000 zł.

Bonem turystycznym można zapłacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne świadczone na terenie Polski przez przedsiębiorstwa turystyczne i organizacje pożytku publicznego, które przystąpiły do projektu Polski Bon Turystyczny. Listę tych podmiotów można znaleźć na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.

Jednak czy samo przystąpienie do projektu obliguje obiekty, aby przyjmować wszystkie płatności bonem turystycznym? Jak informuje Polska Organizacja Turystyczna, zgodnie z art. 8 ust. 1 Ustawy o Polskim Bonie Turystycznym przedsiębiorca ma prawo do przyjmowania płatności w formie Polskiego Bonu Turystycznego, ale nie ma takiego obowiązku - przypomina Onet.

Czytaj więcej na onet.pl

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA