fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kowal: Dyskusja o rekonstrukcji z korzyścią dla PiS

dr Paweł Kowal
tv.rp.pl
- Dyskusja o rekonstrukcji rządu trwa już dwa miesiące, to działa na korzyść dla obozu rządzącego - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE dr Paweł Kowal z Polskiej Akademia Nauk, były wiceminister spraw zagranicznych .

Kowal wypowiedział się na temat relacji prezydenta Andrzeja Dudy z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem oraz o obecnym rządzie. - Trzeba podkreślić, że w całości obóz władzy jest bardzo silny. Jednak według mnie, w gruncie rzeczy, nie ma możliwości zasypania podziału w strukturach rządzących. Oczywiście zdarzają się konflikty, ale tylko w sprawach wewnętrznej polityki. To jest odbicie percepcji i daje nam pewną wizję, co do atmosfery wśród polityków PiS – podkreślił.

- Uważam, że rozmowa o rekonstrukcji uzyskała swoją dynamikę. Dyskusja o rekonstrukcji rządu trwa już dwa miesiące i to działa na korzyść dla obozu rządzącego. Widzieliśmy przykrycie innych problemów tematyką zmian, które mają zajść w składzie ministrów – zauważył.

 

Zapytany o decyzyjność premier Beaty Szydło odpowiedział, że jego zdaniem powinno zmienić się prawo. - Uważam, że ten system jest nieefektywny. Trzeba skrócić sznurek decyzyjny. Według mnie premierem powinien być szef partii rządzącej – ocenił.

Gość programu Michała Kolanki wyraził też swoją opinie o polityce zagranicznej prowadzonej przez ministra Waszczykowskiego. - Mam wrażenie, że nasi politycy nie rozumieją pewnych relacji międzynarodowych. Uważam, że powinni dobrze ułożyć współpracę z sąsiadami. Nie możemy dobrze sobie poradzić z państwami powstałymi po Rzeczpospolitej Obojga Narodów, należy ułożyć porozumienie z Białorusinami, Litwinami i Ukraińcami – zaapelował.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA