fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kukiz odpowiada sztabowcom

Paweł Kukiz podczas wieczoru wyborczego. Maj 2015
Facebook
- Ani bezpartyjni samorządowcy ani żaden inny podmiot polityczny nie zdominują tworzącego się Ruchu Kukiza. To Ruch WoJOWników – tak Paweł Kukiz odpowiada na list otwarty swoich byłych sztabowców.

- Tak było, jest i będzie. Inne polityczne byty też mają w nim miejsce ale z całą pewnością nie kluczowe. Podstawa to Zmieleni i WoJOWnicy. Jeśli nie oni, to nikt – podkreśla Kukiz.

Wczoraj na Facebooku byli sztabowcy opublikowali list otwarty do Kukiza. Piszą w nim m.in., że tysiące ludzi, którzy poświęcili swój czas, dokonywali wpłat na kampanię, przekonywali rodziny, znajomych i sąsiadów, mają teraz odczucie, że nie pracują razem na rzecz społecznej i oddolnej inicjatywy, ale tworzą czysto partyjną strukturę, złożoną z różnych skrajnych grup i stronnictw.

- To nie jest nasza droga, bo nie jest to droga do naprawy Polski i przywrócenia jej obywatelom. Tego nie da się zrobić partyjno-wodzowskimi metodami, które zabijają oddolną energię i inicjatywę – podkreślają współpracownicy muzyka.

Pod listem podpisali się: Patryk Hałaczkiewicz (szef sztabu), Patryk Wild (współtwórca programu wyborczego), Tomasz Ochocki (pełnomocnik wyborczy), Piotr Midziak (pełnomocnik finansowy), Artur Heliak (odpowiedzialny za kontakty z mediami), Maciej Skwara (kampania w internecie, w tym media społecznościowe), Bartosz Jungiewicz (reklama w internecie), Paweł Wybierała (koordynator wolontariuszy) oraz Tymoteusz Myrda (koordynator zbierania podpisów, odpowiedzialny też za logistykę).

Kukiz zareagował zdziwieniem na ich list. - Panowie, Facebook Wam do komunikacji potrzebny? Jaki w tym cel? Przecież dzwoniłem do Patryka Hałaczkiewicza 12 godzin wcześniej niż umieściliście ten post. I umówiłem się na spotkanie z Wami w czwartek. Miał Was powiadomić. Nie zrobił tego? - pyta Kukiz.

Muzyk dodaje, że jest przekonany, że w czwartek razem ze sztabowcami odbędą wspólnie „miłą i konstruktywną rozmowę".

– Liczę, że wyjaśnimy sobie pewne wcześniejsze nieporozumienia. W szczególności sprawę komunikacji i niewychodzenia przed szereg – przewiduje. Ale dodaje, że jeśli nie uda się dojść do porozumienia, to trudno.

Kukiz zapewnia, że nie walczy o władzę i urzędy. - Zmieleni i WoJOWnicy, którzy ze Zmielonych się wywodzą,, walczą o godność i etykę.  Jak wiecie, konflikt rozpoczął się od nieuzgodnionych z nikim z nas Waszych medialnych komunikatów, drodzy Bezpartyjni. Ale tego publicznie przynajmniej teraz roztrząsać nie będę – kończy muzyk swoją odpowiedź.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA