fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Prof. Rafał Matyja: W dużych miastach następuje utrata wpływów PiS

Prof. Rafał Matyja
tv.rp.pl
Co zwycięstwo Konrada Fijołka mówi o polskiej polityce, samorządzie i szansach opozycji w 2023 roku? Jak może wyglądać kolejna kampania i co dla polskiej sceny politycznej oznaczałby powrót Donalda Tuska? O tym wszystkim z prof. Rafałem Matyją, politologiem i historykiem, w podcaście „Game Changer” rozmawia Michał Kolanko.

– To bardzo duży sukces opozycji i nagroda za jedność. Wydaje się, że opozycja ma najwyżej miesiąc, by ogrzać się w blasku i cieple zwycięstwa – tak o zwycięstwie Konrada Fijołka w wyborach prezydenckich w Rzeszowie mówi prof. Matyja. – Jeszcze bardziej niż opozycja wygrała w Rzeszowie, odniósł klęskę obóz władzy i poprzedni prezydent miasta, Tadeusz Ferenc. Czasami tak się zdarza, nie tylko w sporcie, że porażka przewyższa zwycięstwo – dodaje.

Gość podcastu tłumaczy, że w dużych miastach następuje wyraźna utrata wpływów PiS. – PiS w miastach będzie miał bardzo trudno, zwłaszcza jeżeli popełni ten sam błąd, co w 2018 roku, czyli uzna że rządzi wszystkim szyld partyjny, a nie to kim są kandydaci – mówi prof. Matyja.

Zdaniem prof. Matyi, opozycja przecenia przeciwnika i jego zdolność mobilizacji elektoraty. – To nie może być strategia lustrzana wobec PiS, muszą mobilizować wyborców wokół własnych haseł – tłumaczy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA