fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Orbán chce zakazu „promocji zmiany płci” wśród nieletnich

PAP/Abaca
Rządząca na Węgrzech partia Viktora Orbána Fidesz przedstawiła przepisy zakazujące treści, które jej zdaniem promują homoseksualizm i zmianę płci wśród nieletnich.

W projekcie ustawy zawarto m.in. zakaz udostępniania literatury LGBT osobom poniżej 18 roku życia, w tym materiałów edukacyjnych i reklam uznanych za promujące prawa gejów.

Ponadto w projekcie zakazuje się pokazywania młodzieży poniżej 18 r.ż. treści pornograficznych ani żadnych treści, które miałyby zachęcać do zmiany płci lub do zachowań homoseksualnych. Projekt proponuje również stworzenie listy organizacji, które mogą prowadzić lekcje edukacji seksualnej w szkołach.

Zmiany te znalazły się w rządowym projekcie ustawy dotyczącym karania pedofilii. Projekt został parlamentowi przedstawiony w czwartek.

Projekt potępiły organizacje obrony praw człowieka i środowiska LGBTQ. Ich zdaniem jest to kopia przepisów, które w 2013 roku wprowadziła Rosja.

Reuters podkreśla, że rząd premiera Viktora Orbána, który przygotowuje się do wyborów na początku 2022, od ubiegłego roku podejmuje kolejne działania wymierzone w środowisko LGBTQ, a Polska, "główny sojusznik Fideszu w Unii Europejskiej, od lat zajmuje podobne stanowisko".

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA