fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Premier afrykańskiego kraju w szpitalu. Dwóch poprzednich zmarło

Patrick Achi
PAP/EPA
Premier Wybrzeża Kości Słoniowej, Patrick Achi, został przyjęty do szpitala w Paryżu gdzie przejdzie badania - informują Reuters i Al Jazeera.

65-letni Achi, bliski sojusznik prezydenta kraju, Alassane Ouattary, został premierem w marcu, po tym jak dwóch jego poprzedników zmarło w ciągu niespełna ośmiu miesięcy.

Dwa źródła zbliżone do premiera w rozmowie z Reutersem podały, że premier trafił do szpitala z powodu "wycieńczenia" obowiązkami szefa rządu.

Achi zastąpił na stanowisku premiera Hameda Bakayoko, który zmarł w wieku 56 lat w wyniku choroby nowotworowej. Z kolei poprzednik Bakayoko, Amadou Gon Coulibaly, zmarł z powodu problemów z sercem w lipcu 2020 roku.

Rząd Wybrzeża Kości Słoniowej nie skomentował doniesień o hospitalizacji Achiego.

Achi jest postrzegany jako potencjalny następca prezydenta Ouattary, który wywalczył sobie reelekcję na trzecią kadencję na stanowisku głowy państwa w październiku 2020 roku.

W wyborach pierwotnie miał startować Gon Coulibaly, ale po jego zgonie prezydent zdecydował się powalczyć o kolejną kadencję na stanowisku głowy państwa.

Achi ma spędzić w szpitalu w Paryżu kilka dni, w czasie których ma odpocząć i przejść rutynowe badania. Następnie ma wrócić do kraju, gdzie walczy z kryzysem związanym z deficytem energii elektrycznej w kraju.

Źródło: Al Jazeera, Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA