fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

TVP poinformowała, ile zarobił prezes Jacek Kurski

Jacek Kurski
Fotorzepa/ Piotr Guzik
Przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka poinformował, że prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski w ciągu pięciu lat zarobił ponad 2,7 mln złotych.

15 grudnia do TVP wpłynął wniosek o ujawnienie informacji publicznej w sprawie zarobków prezesa Jacka Kurskiego. Po ponad dwóch miesiącach Telewizja Polska przekazała zestawienie zarobków, w tym nagrody, dodatki i uposażenia finansowe.

W 2016 roku Jacek Kurski zarobił ponad 304 tys. złotych. Rok później kwota była niemal dwukrotnie wyższa - 545 tys. złotych.

Najwięcej prezes TVP zarobił w 2018 roku - ponad 811 tys. złotych. Za rok 2019 otrzymał łącznie 758 tysięcy złotych, a 2020 - 290 tysięcy złotych.

- Przez 5 lat Jacek Kurski zarobił prawie 3 miliony złotych, to piorunująca kwota. Jednak naszym zdaniem to nie jest pełna kwota zarobków – będziemy ten temat jeszcze drążyć - zapowiedział w rozmowie z Press Adam Szłapka.

Jacek Kurski kieruje Telewizją Polską od stycznia 2016 roku. W 2020 roku został odwołany, ale po kilku miesiącach wrócił na stanowisko. 

Źródło: Press
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA